شریعتی در گفتگو با خانه ملت: تاکنون طرحی جامع درباره برنج و چگونگی واردات آن ارایه نشده است


   آذر ۹, ۱۳۹۴    2834 بازديد    بدون دیدگاه

تاکنون طرحی جامع درباره برنج و چگونگی واردات آن ارایه نشده است

همچنین محمد باقر شریعتی درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد ازاینکه واردات برنج برای ما یک سیاست منطقی محسوب نمی شود،گفت: برنج درکشور ما یک کالای غذایی روزمره برای مردم به شمار می رود و می توان گفت یک کالای استراتژیک است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری درمجلس شورای اسلامی،افزود: دولت برای محصول برنج یک برنامه درازمدت و اساسی ارایه دهد و برنامه‌های آن ها به گونه ای نباشد که کشاورزان دغدغه تولید و یا فروش محصول خود را داشته باشند.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: برنج ایران یکی از بهترین نوع برنج ها است و باید برای رقابت با دیگر محصولات جهانی خود رقابت کند. این امرنیازمند یک برنامه ریزی پایدار و اصولی است تا وضعیت برنج داخل تقویت شود.

شریعتی،با اشاره به تلاش‌های کمیسیون کشاورزی مجلس دراین باره،تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس به دنبال موضوعات کلان است که بخشی از مشکلات کشاورزان را با ارایه طرح های جامع حل کند.

وی با بیان اینکه می توان با ورود بخش خصوصی شاهد ارایه طرح های جامع برای محصول برنج شد، ادامه داد:تاکنون طرحی جامع درباره برنج و چگونگی واردات آن ازسوی دولت ارایه نشده است.

به گزارش خانه ملت؛ خرید تضمینی محصولات زراعی و کشاورزی، جلوگیری از واردات بی رویه برنج در فصل برداشت،حذف واسطه‌ها،کاهش هزینه های تولید،بسته‌بندی مناسب و برند سازی و شفاف‌سازی قیمت‌ها وبا ایجاد صنایع فرآوری می‌توان بهره‌وری را افزایش داد و در جهت توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی کرد./
پایان پیام

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *