شریعتی:وزارت جهاد بازار فروش گوجه‌فرنگی را مدیریت کند/ضرورت ایجاد صندوق‌های حمایت از فروش


   آذر ۱۳, ۱۳۹۴    1723 بازديد    بدون دیدگاه
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید بازار فروش گوجه فرنگی را مدیریت کند، گفت:توزیع محصولات باید به کشاورزان سپرده شود و با ایجاد صندوق های فروش از آنها حمایت کرد.

محمد باقر شریعتی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با انتقاد ازافزایش بی رویه قیمت گوجه فرنگی گفت:درسال های گذشته نیز با افزایش قیمت گوجه فرنگی در این فصل مواجه بودیم، اما تا این حد غیر منطقی و تعجب برانگیز است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گوجه فرنگی با قیمت نازل از کشاورز خریداری می شود، افزود:در این بین دلالان جولان می دهند و با قیمت زیاد به دست مصرف کننده می رسانند.

توزیع محصولات کشاورزی را باید به کشاورزان سپرد

شریعتی با بیان اینکه توزیع محصولات را باید به کشاورزان سپرد،ادامه داد:ایجاد صندوق ها و بنگاه‌های فروش برای حمایت از کشاورزان و اینکه خودشان محصول را به بازار وارد کنند از نابسامانی ها در بخش کشاورزی می کاهد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی نقش مهمی در مدیریت و کنترل بازار دارد، اظهارداشت:عرضه محصولات کشاورزی را باید از دست دلالان خارج کرد و با حمایت دولت صندوقی برای حمایت از کشاورزان ایجاد کرد.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اگر از کشاورز و محصولات تولیدی کشاورزان حمایت و پشتیبانی شود و همانند گندم برای این محصولات هم،خرید تضمینی در نظر گرفته شود قطعا قیمت با این مقدار به دراختیار مصرف کننده قرار نمی گیرد.

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *