واکنش نماینده بهبهان و آغاجاری به کناره‌گیری تیم هندبال هلدینگ خلیج فارس بهبهان از لیگ برتر کشور


   دی ۱۰, ۱۳۹۴    3643 بازديد    بدون دیدگاه

واکنش نماینده بهبهان و آغاجاری به کناره‌گیری تیم هندبال هلدینگ خلیج فارس از لیگ برتر کشور

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی درخصوص کناره‌گیری تیم هندبال هلدینگ خلیج‌فارس بهبهان از لیگ برتر کشور، گفت: به نظر من انصراف تیم در یک جمله به این دلیل بوده است که آن ها خودشان از ادامه کار ناتوان بودند و می خواستند به نحوی نتایج ضعیف تیم را بر گردن دیگران بیاندازند.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی درخصوص کناره‌گیری تیم هندبال هلدینگ خلیج‌فارس بهبهان از لیگ برتر کشور، گفت: به نظر من انصراف تیم در یک جمله به این دلیل بوده است که آن ها خودشان از ادامه کار ناتوان بودند و می خواستند به نحوی نتایج ضعیف تیم را بر گردن دیگران بیاندازند.

محمدباقر شریعتی اظهار کرد: وقتی تیمی نام‌گذاری و تشکیل می‌شود، شامل مربی، سرپرست و بازیکنان است و اگر مربی و بازیکنان نتوانند نتایج خوبی بگیرند، اگر میلیون‌ها هوادار پشتیبان هم داشته باشد، باز هم مربی و بازیکنان مسوول نتایج کسب شده هستند.

وی ادامه داد: اگر ما از روز اول این تیم را حمایت نکرده بودیم، حرف مربی و بازیکنان و ریس هیات هندبال درست بود. خودشان از ما خواستند که فقط هزینه ورودی تیم به لیگ را مهیا کنید و دیگر هیچ  وما جز این تعهد، تعهدی دیگری به آنان ندادیم و ما هم تمام و کمال به آن‌ها پول رساندیم و در ادامه با درخواست خودشان تا قبل از انصراف از لیگ تمام هزینه‌های تیم را متقبل شدیم و پرداخت کردیم و هیچ مشکلی نبود.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما تا جایی که تعهد کرده بودیم عمل کردیم و دیگر باید چه می کردیم؟ به نظر من انصراف تیم از لیگ برتر کشور در یک جمله به این دلیل بوده است که آن ها خودشان از ادامه کار ناتوان بودند و می خواستند به نحوی نتایج ضعیف تیم را برگردن دیگران بیاندازند.

وی اضافه کرد: ما تمام و کمال به آن ها پول رسانده بودیم و هزینه آن ها هم تا زمانی که انصراف دادند، بیش از ۱۰۵ میلیون تومان شده بود که تمام آن را پرداخت کرده بودیم ولی آن ها آمدند و گفتند یک نفر باید بیاید و متولی تیم شود و قرارداد ما را امضا کند که ما به آن ها گفتیم که شما خودتان هیات هندبال دارید و این وظیفه آن ها است که این کار را برای شما انجام دهند که آن ها در پاسخ گفتند رییس هیات هندبال این کار را نمی‌کند!

شریعتی بیان کرد: به عقیده من اصل موضوع ناتوانی از ادامه کار است که آن نیز در دست مجموعه تیم و مربی است. وقتی خودشان نمی توانند نتیجه بگیرند و نتایج زیر سوال می رود، با خودشان فکر می کنند که بهترین فرصت است که تقصیر را بر گردن فرد دیگری بیاندازیم و بگوییم چون کسی حمایت نمی‌کند ما انصراف می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که تیم هلدینگ بازی آخر خود را با برد پشت سر گذاشته بود و بنابراین چه دلیلی می‌تواند داشته باشد که بخواهند انصراف دهند و تقصیر را بر گردن شخص دیگری بیاندازند؟ گفت: آن بازی را نیز احتمالاً به دلیل تخلفی که در بازی‌دادن به بازیکن غیرمجاز انجام داده بودند، خواهند باخت، زیرا از بازیکن سرباز در ترکیب تیم خود استفاده کرده بودند و تیم همدان نیز به کمیته انضباطی شکایت کرده است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجموع من کاری به این مساله ندارم و تنها می توانم بگویم که ما تعهد کرده بودیم به آن ها پول دهیم که تمام و کمال این کار را انجام دادیم و تا لحظه آخر حامی آنها بودیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که این هزینه ها به حساب چه کسی یا سازمانی واریز شده است؟ عنوان کرد: این پول صرف هزینه‌های تیم شده است و ما پول را به حسابی ریختیم که اداره ورزش و جوانان بهبهان اعلام کرده بود و تمام هزینه ها نیز با نظارت اداره‌ کل انجام می شد.

شریعتی درباره این که بازیکنان و مربی می‌گویند هیچ پولی به ما نرسیده است، اظهار کرد: اگر این چنین است، پس آن ها نگران پول خودشان بوده اند که انصراف دادند و نه به خاطر اهداف ارزشمند ورزش و علاقه مندان آنان در بهبهان ، بنده هزینه ای بابت قرارداد به کسی نداده ام بلکه هزینه های جانبی آماده سازی تیم برای هر مسابقه بوده و قرارداد مالی بازیکنان و سرمربی با من نبوده است.
او افزود: اما به دلیل این که هنوز قراردادی با مربی و بازیکن بسته نشده بود، اداره‌ کل نمی‌توانست پولی را به آن‌ها پرداخت کند. گذشته از این، مربی تیم و بازیکنان بارها جلوی همه گفته اند که ما فعلا خودمان پولی نمی‌خواهیم و به ما آخرسر پول دهید و الان تنها هزینه‌های تیم را متقبل شوید.

وی ادامه داد: آقای اسماعیلی (سرمربی تیم) و بازیکنان تیم در روز اول آمدند و گفتند ما در حال حاضر هیچ چیز نمی خواهیم جز حمایت مادی؛ که ما نیز آن را انجام دادیم. پس از دو ماه کار کردن آمدند و گفتند ما یک متولی می خواهیم که من به آن ها گفتم “شما رییس هیات دارید و او متولی شما است و از من تنها حمایت مالی بخواهید.”
وی با بیان این که اسماعیلی (سرمربی تیم) عامل باخت های تیم هندبال هلدینگ است، افزود: مربی است که کارهای فنی را بر عهده دارد وگرنه من پولی را که تعهد کرده بودم همان اول دادم.

شریعتی اظهار کرد: در وهله آخر نیز آمدند و گفتند ما می خواهیم سه بازیکن غیربومی را به صورت قراردادی جذب کنیم که باز هم به آن ها گفتم بیاورید، مشکلی نیست و من پول آن ها را می دهم و دادم. این در حالی بود که به گواه کارشناسان این سه بازیکن غیر بومی از سایر اعضای تیم ضعیف‌تر بودند.
او با اشاره به صحبت مربی و بازیکنان تیم هلدینگ مبنی بر این که به متولی نیاز دارند، عنوان کرد: تمام این صحبت ها بهانه است. در یک تیمی که با نظر مربی جمع شده است، مربی و رییس هیات متولی است و همچنین بازیکنان هم متولی هستند و من نمی توانم برای تیم متولی بگیرم. آن‌ها روز اول گفتند به ما پول دهید و بقیه چیزها با ما و من هم گفتم باشد و می دهم.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه می‌دانند که این تیم اگر ادامه می داد، فقط می باخت و چون نمی توانستند پاسخگو باشند، این مسایل را علم کردند. این در حالی است که هدف ما حمایت از ورزش بود. بنابراین ما پول‌مان را دادیم و آن ها خودشان رها کردند و رفتند. با این حال روز آخر از آن ها خواستیم که این کار را نکنند و به بازی ها ادامه دهند ولی آن ها همچنان می گفتند ما متولی می خواهیم.
وی تاکید کرد: خود بازیکنان و سرمربی تیم روز اول گفتند که ما هیچ پیش پرداختی نمی خواهیم و فقط پول سه نفری که قرار است به صورت قراردادی بیایند را بدهید و اولویت با ما نیست و ما بعدا پول‌مان را می خواهیم.

شریعتی در پاسخ به این سوال که بازیکنان چرا چنین چیزی گفته اند و مگر می شود بازیکنی پول نخواهد؟! گفت: از آن جا که آن ها می خواستند در لیگ برتر بازی کنند و عضو شوند گفتند، فقط فعلا هزینه های ما را بدهید و اگر پول خودمان را آخر بدهید کافی است. همه بازیکنان در آن شب بودند و همگی متفق‌القول این حرف را زدند و گفتند فعلا هزینه ها واجب تر است. در آن شب علاوه بر بازیکنان، آقای اسماعیلی (سرمربی تیم)، رییس هیات و رییس اداره ورزش و جوانان بهبهان هم بودند و من گفتم فقط پول می دهم؛ حتی فیلم آن جلسه نیز موجود است زیرا از آن فیلم‌برداری شد.

وی در پاسخ به این سوال که در این میان نقش شرکت هلدینگ خلیج فارس چه بود؟ بیان کرد: هیچ نقشی نداشت و تنها قرار بود که من با آن‌ها وارد مذاکره شوم که شرکت هلدینگ هم به صورت مشروط موافقت خود را اعلام کرد و گفته بود در صورت مستقر شدن در بهبهان بلافاصله کمک می‌کنیم که میدانستیم که تا چند ماه آینده این مهم صورت نمیگیرد. من در آن شب به مسوولان تیم گفتم در حال حاضر حامی شما من هستم و من قرار است که با هلدینگ مذاکره کنم.

شریعتی تاکید کرد: پیشنهاد دادن و فرستادن تیم از بهبهان به لیگ برتر به هیچ وجه از جانب من نبوده و از جانب آقای اسماعیلی، رییس هیات هندبال و رییس اداره ورزش و جوانان بوده است.
وی افزود: در این راستا من پیشنهادی به آن ها دادم و گفتم من فکری دارم که در آینده مذاکراتی را با شرکت هلدینگ انجام دهم و تیم تحت پوشش این شرکت قرار گیرد و فعلا شما بروید و با نام تیم هیات هندبال بهبهان در لیگ بازی کنید و من هم حمایت می‌کنم. با این حال آن ها رفتند و سریعا اسم هلدینگ را علم کردند و گفتند باید قرارداد امضا شود.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که اگر قراردادی با شرکت هلدینگ بسته نشده بود چرا این تیم با این نام در لیگ برتر شرکت کرد؟ اظهار کرد: این کار را خودشان خودسرانه انجام دادند و من وقتی این مساله را از آن ها جویا شدم به من گفتند که ما به یک اسم برای شرکت در لیگ نیاز داشتیم ولی در قرارداد امضایی از شرکت هلدینگ وجود ندارد و رییس اداره ورزش و جوانان بهبهان قرارداد را امضا کرده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تمام صحبت هایی که از جانب مسوولان تیم مطرح شد به نوعی بازی با افکار عمومی بود زیرا من تمام تعهداتم را انجام دادم و مسوولیت نتایج بازی ها را مجموعه تیم باید بپذیرند، چرا که من کارشناس و متخصص هندبال نیستم.

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *