شریعتی : عدم مدیریت صحیح در برگزاری انتخابات بهبهان ؛ که اوج آن فرم شماره الف/۷۶ به شماره ۴۴۴۳/۱/۹۳/۷۱ مورخ ۹۴/۱۲/۸ فرمانداری بهبهان بود که به امضای هیات اجرایی و نظارت رسیده است


   اسفند ۲۵, ۱۳۹۴    1522 بازديد    بدون دیدگاه

بسم الله ارحمن الرحیم

صلوات خدا و ‌صلوات انبیا اوصیا به شهدا و امام شهدا

سلام و درود بیکران به پیشگاه امام عصر (عج)

سلام و درود به مقام معظم رهبری

سلام و آرزوی توفیق و کامیابی ملت بزرگ ایران ، همشهریان آگاه متدین و نجیبم در بهبهان، آغاجاری، زیدون، تشان، منصوریه ، جولکی و بخش بزرگ حومه

قبل از هر چیز امروز در رابطه با حماسه هفت اسفند که جای سپاس و تشکر فراوان از همه مردمان ایران اسلامی ، رهبری معظم انقلاب اسلامی ،‌همه دست اندرکاران انتخابات بویژه شورای محترم نگهبان که نگهبان اسلام و قرآن و قانون اساسی ست دارد.

امروز نیامده ام که از انتخابات صحبت کنم که آیا تخلف یا تقلب صورت گرفته است چون در مقام قضاوت نیستم آن را انشا ا… و تعالی مسعولین امر شورای محترم نگهبان دنبال میکنند و ما تابع فقهای محترم و حقوق دانان هستیم.

در روز جمعه ۷ اسفند امسال مردم خدا جوی حوزه انتخابیه بهبهان با خیزشی غیرتمندانه به پای صندوق های رای شتافتند و دیگر بار حماسه ای شکوهمند در میدان مردم سالاری دینی آفریدند.

سپاس و تشکر از همه مردمان و دست اندرکاران انتخابات

اما آنچه در این میان اندوه و افسوس ما را برانگیخت حرکاتی که در شان مردم بهبهان  نبود و مردمان متدین و انقلابی و شهید پرور بهبهان انتظار این نوع برگزاری انتخابات را نداشتند و در سطحی گسترده و سازمان یافته که ناقض مواد متعدد قانون انتخابات بود بگونه ای که آن حماسه را در کام مردم متدین و انقلابی ام تا اندازه ای تلخ نمود .

ساماندهی و انتقال هزاران نفر از استان های همجوار برای شرکت در انتخابات بهبهان بجای خود ولی بازار گرم و پر رونق خرید و فروش رای چهره انتخابات را دگرگون کرده بود.

 مستندات اعم از فیلم ،عکس و گزارشات به مراجع ذی صلاح تحویل داده شد ولی تخلف نابخشودنی دیگر ، عدم مدیریت صحیح در برگزاری انتخابات بهبهان بود که اوج آن فرم شماره الف/۷۶  به شماره ۴۴۴۳/۱/۹۳/۷۱ مورخ ۹۴/۱۲/۸ فرمانداری بهبهان که به امضای هیات اجرایی و نظارت انتخابات مجلس دهم رسیده است و بعنوان نتیجه انتخابات مجلس دهم اعلام شده است و این اشتباه تاریخی بود ، در این نامه فرمانداری برگه های مصرف شده ۱۰۵ هزار مشخص شده و ته برگ ها ۱۰۲ هزار مشخص شده در حالی که ته برگ ها باید در صندوق ها و حوزه ها وشعبه های اخذ رای باقی باشد و آنها در اختیار اعضای صندوق باشد ولی الان بیش از ۳ هزار رای اختلاف است چون بخشی از اینها را تحویل داده ایم ولی من این ته برگ های رای را نشان میدهم که باید در شعب اخذ رای باشد و نباید بیرون باشند، متاسفانه تعداد زیادی به ما تحویل داده شده آیا می توان گفت این اختلاف فاحش ۳ هزار تایی ته برگ و برگ رای تاثیری در انتخابات داشته است!!!!!  

مصرف برگه های آرا که بایستی با ته برگ ها مطابقت داشته باشد ، در این صورتجلسه با اختلافی بیش از ۳ هزار رای مغایرت دارد و این اختلاف خیره کننده بوضوح روشن است،‌ که چگونه نحوه مدیریت در برگزاری انتخابات بهبهان باعث تاثیر مستقیم در نتیجه انتخابات شد چرا که اهمیت ۳ هزار رای، زمانی مشخص می گردد که ته برگ های انتخابات با ته برگ های نظارت همخوانی ندارد و این سند معتبر بنده است که ارائه میکنم، من در مقام قضاوت نیستم آن را به شورای محترم نگهبان میسپارم.

به عنوان نماینده مردم شهرستان بهبهان، آغاجاری ، زیدون، تشان ، منصوریه ، جولکی و حومه و برآمده از بیت روحانیت و شهادت از محضر مبارک فقیهان و حقوق دانان محترم شورای نگهبان استدعا دارم تا در این باره دلیرانه و دادگرانه به داوری بپردازند .

مجددا از شورای محترم شورای نگهبان به عنوان پاسدار قانون اساسی استدعا دارم در راستای حمایت از مردم و آرمان های انقلاب بدون هیچ ملاحضه ای حق را به ذی حق که همان مردم شریف و شهید پرورند برسانند.

روند ناصواب انتخابات اخیر حوزه انتخابیه ام، اصول و اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را به سختی تهدید می کند و سهل انگاری و فدا کردن حقیقت به پای مصلحت ضربه ای جبران ناپذیر در پی دارد و انتظار میرود تا دیر نشده در این باره اقدام بایسته به نمایش بگزارید. مطمعنا اگر امروز در این باره کوتاه بیاییم، فردا فضایی آلوده تر و دردناکتر خواهیم دید .

امید است با برخورد قاطع و قانونی در اقدامی ارزشی رضایت خالق و خلق را فراهم آوریم.

سخن سربسته گفتیم با حریفان               خدایا زین معما پرده بردار

 

وی در بخش دیگری از نطق خود، خطاب به وزیر نفت ، تصریح کرد: جهت مساعدت و همکاری ویژه در ساخت پالایشگاه اشتغال زای بید بلند ۲ به نمایندگی از مردم فرهیخته بهبهان تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم این پروژه طبق زمانبندی به اتمام برسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: روند انتقال و استفاده غیر نظامی از فرودگاه بهبهان انجام شده از این رو از وزارت راه و شهرسازی جهت تسریع در فراهم آوردن امکانات و رفع موانع پرواز تقاضای رسیدگی عاجل دارم.

وی با اشاره به کشف گورستان ۷ هزار در منطقه زیدون، گفت: کشف این گورستان بار دیگر گوشه‌ای از تاریخ کهن بهبهان را به تصویر کشید. از مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تقاضا دارم به میراث فرهنگی و تاریخی این منطقه توجه ویژه داشته و ضمن ارسال تیم‌های کاوش بیشتر، شرایط ثبت جهانی منطقه معظم ارگان را در دستور کار خود قرار دهند.

شریعتی  خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: جهت موافقت با راه اندازی اداره مستقل شیلات بهبهان تشکر می کنم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان  به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از ۵۰۰ مگاوات تولید برق خواهد داشت. از وزارت نیرو تقاضا دارم با توجه ویژه نسبت به این پروژه تا اتمام آن همت فزاینده‌ای داشته باشند./

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *