شریعتی خبر داد: تصویب ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به احداث پالایشگاه بیدبلند دو بهبهان


   اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵    2059 بازديد    بدون دیدگاه

محمدباقر شریعتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه پالایشگاه ۲ بهبهان از سال ۸۴ گلنگ زنی شده است، گفت: این پالایشگاه  به دلیل نداشتن منابع مالی پیشرفت خوبی نداشته و در طی ۱۰ سال تقریبا حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سال ۹۱ دلایل توقف چندین ساله پروژه بررسی شد،افزود:در اواخر دولت دهم و یازدهم پس از بررسی های لازم این پروژه به بخش خصوصی واگذار شد که با واگذاری۸۰ درصد به بخش خصوصی و ۲۰ درصد شرکت ملی گاز ایران پروژه فعالیت مجدد خود را آغاز کرد.

احداث پالایشگاه بهبهان گام بلندی در جهت توسعه منطقه است

شریعتی با اشاره به اینکه ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با همکاری دولت یازدهم جهت پیشبرد پروژه پتروشیمی بهبهان مصوب شده است، ادامه داد:این پروژه پتروشیمی در حال حاضر با ۶۰۰ نیروی کار به فعالیت خود ادامه می دهد و طی ۴ سال و در دو فاز با همکاری شرکت هلدینگ خلیج فارس، شرکت جهان پارس و سازه بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه احداث این پالایشگاه گام بلندی در جهت توسعه منطقه است، یادآور شد:این زیرساخت ها در آینده توسعه همه جانبه بهبهان و آغاجاری را رقم می زند، البته پتانسیل احداث یک شرکت نفت و گاز در آینده ای نزدیک وجود دارد.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:از وزیر نفت انتظار می رود که با حضور در بهبهان بازدیدی از روند پیشرفت فیزیکی پالایشگاه بهبهان داشته باشند./

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *