محمدباقر شریعتی خبر داد؛ واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت ۱۶۶ مگاوات، وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد.


   تیر ۲۲, ۱۳۹۵    3600 بازديد    بدون دیدگاه

محمدباقر شریعتی نماینده سابق بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت سرمایه گذاری غدیر و دیدار با مدیرعامل این شرکت از آخرین پیشرفت های نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان خبر داد:

دومین واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت ۱۶۶ مگاوات، وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد. این واحد به فاصله کوتاهی پس از سنکرون واحد نخست وارد مدار شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، بخش بخار آن نیز به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، تیر سال آینده به شبکه سراسری می پیوندد که به این ترتیب مجموع ظرفیت تولید برق نیروگاه بهبهان به ۴۹۲ مگاوات خواهد رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان به منظور توسعه تولید برق در جنوب کشور و با هدف جذب مشارکت بخش خصوصی در طرح های نیروگاهی با سرمایه گذاری مشترک شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و مپنا در قالب طرح های BOO  در کیلومتر ۲۰ جاده بهبهان-رامهرمز استان خوزستان با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیون یورو در حال احداث است. احداث و راه اندازی این نیروگاه بخش کوچکی از معضل بیکاری جوانان منطقه بهبهان را حل می کند.

راندمان این نیروگاه در حال حاضر حدود ۵/۴۹ درصد بوده و سوخت اصلی واحدهای آن گاز و سوخت دوم آن گازوییل پیش بینی شده است. ظرفیت پست نیروگاه ۴۰۰ کیلوولت بوده و یک مخزن ذخیره سوخت به ظرفیت ۳۳ هزار متر مکعب در محل نیروگاه احداث شده است.

لازم به ذکر است که این دیدار با مسوولین نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان بر اساس عهدی که در سال ۱۳۹۱ در راه خدمت رسانی به مردم ارگان  برای  حل معضل بیکاری جوانان منطقه می باشد بستیم و بر آن پایبند هستیم.

دست در دست هم نهیم به مهر         ارگان خویش را کنیم آباد

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *