حقانیت روزنامه وحدت اثبات شد/ کارون خواران را مجازات کنید


   شهریور ۱۵, ۱۳۹۵    3483 بازديد    بدون دیدگاه

ماه ها از سلسله گزارش های روزنامه وحدت به مدیرمسئولی محمدباقر شریعتی نماینده سابق مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تجاوز و خیانت به کارون و حریم آن در زمان صدارت عبدالحسن مقتدایی به عنوان استاندار می گذرد.

 

با توجه به معارفه دکتر آغاجری به عنوان مدیرکل بازرسی استان خوزستان این انتظار می رود که باتوجه به اشراف ایشان به مسایل استان و مهم تر از آن بومی بودن وی ،نسبت به چنین مسایلی واکنشی قاطعانه و مدبرانه نشان دهد و برای احقاق حقوق شهروندان و محیط زیست و… همت گمارد

|شادی سلامات| ماه ها از سلسله گزارش های روزنامه وحدت به مدیرمسئولی محمدباقر شریعتی نماینده سابق مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تجاوز و خیانت به کارون و حریم آن در زمان صدارت عبدالحسن مقتدایی به عنوان استاندار می گذرد.

روزهایی که توسط گماشته ها،مدیرمسئول روزنامه و سردبیر آن را به دلیل بیان حقیقت مورد هجمه های بسیاری قرار دادند و بیشترین سنگ اندازی های ممکن را استانداری در حوزه انتخابی نماینده بهبهان و مدیرمسئول وحدت انجام دادند تا با اهمال فشار همه جانبه،روزنامه را از پرداختن به موضوع مهم “کارون خواری دولتی” منصرف کنند.
دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی قرار بود برای افتتاح پالایشگاه بیدبلند ۲ – که شریعتی توانسته بود با پیگیری ها و شب نخوابی های خود استارت این ابر پروژه را بزند- به بهبهان بیاید اما نامه مجلس را در اتاق های استانداری و در حوزه ریاست سرگردان کردند  و آنقدر امروز و فردا نمودند تا سال به پایان برسد و اقدامات شریعتی را پایمال کنند.اما ماه پشت ابر نمی ماند.

امروز اما در رسانه ها به نقل از معاون عمرانی استانداری با گفتگویی مواجه شدم که بر حقانیت روزنامه وحدت صحه گذاشت .به طوری دکتر سیاحی درخصوص نقض حریم رودخانه کارون و ساخت و ساز در آن اظهار کرد: حریم رودخانه در بحث سیلاب بسیار مهم است اما می شود با رعایت الزامات از آن استفاده کرد.وی ادامه داد: مجوز مکتوبی برای ساخت کافه جزیره ها وجود ندارد .معتقدم بهترین مکانی که می تواند جاذبه زیادی داشته باشد در حریم رودخانه است از همین رو باید تأسیسات را به نحوی ساماندهی کنیم که در زمان عبور سیلاب مشکلی ایجاد نشود.
براستی چرا در آن مقطع زمانی نهادهای نظارتی در استان  در برابر مسئله تجاوز به کارون و حریم آن علیرغم وجود مصوبه هیات وزیران سکوت اختیار کرده اند؟ اما مطالب و عکس های منتشر شده روزنامه وحدت سر از رسانه ملی نیز در آوردند اما بازهم مسئولان به این مهم توجه نکردند.
معاون قوه قضاییه مهمان برنامه پایش بود که تصاویر و مطالب وحدت پخش شدند .پس از انتشار ، احمد تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این برنامه نسبت به تصاویر واکنش نشان داد و گفت : در قانون وزارت نیرو به عنوان نماینده دولت متولی حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالاب‌ها است و وظیفه دارد اگر کسی به حریم تعرض کرد سریع گزارش داده و شکایت لازم را انجام دهد.
معاون قوه قضائیه گفت : باید ملزم به رعایت قانون باشیم و برخی مواقع حتی مدعی‌العموم هم می‌تواند شکایت را انجام دهد.در این مورد و ساخت رستوران حاشیه رودخانه کارون مدعی‌العموم باید ورود پیدا کند و از این‌گونه ساخت و سازها جلوگیری کند .نکته تأسف آور اینکه همان‌طور که در عکس‌ها می‌بینم این است که کارفرمای این رستوران‌ها در حاشیه کارون استانداری خوزستان است دستگاهی که باید حافظ محیط زیست باشد خود مجوز خشک کردن کارون را داده است.
پس از صحبت های معاون قوه قضائیه از رسانه ملی هجمه های شدید و ناجوانمردانه به روزنامه و شخص  مدیرمسئول وارد کردند اما روزنامه وحدت با توجه مستندات و پیگیری های مکرر و کارشناسی، به کار خویش اطمینان و اعتقاد داشت و تا امروز مصرانه پیگیرمسئله مهم کارون خواری و تجاوز به حریم آن بوده تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.
دوران استاندار پیشین آنچنان تیره و تار است که جای هیچ دفاعی را باقی نمی گذارد.هر وقت در مساله ای با مشکل مواجه می شدند سریعا خودروهای پلاک اروند را پیش می کشیدند تا بر ندانم کاری ها و تصمیمات آنی و نابخردانه خود سرپوشی بگذارند غاقل از آن که دم خروس هویداست.
تنها سوالی که به اذهان عموم متبادر می شود این است که چرا در آن بازه زمانی و تا به اکنون نهادهای نظارتی که چشمان تیزبین و رصدگران جامعه اند در برابر چنین اقدام غیرقانونی و بدون مجوز سکوت کرده اند؟
براستی اگر به جای استانداری ،شخص یا اشخاصی اقدام به ساخت و ساز غیر قانونی و بدون مجوز در کارون و حریم آن  می کردند باز هم مسئولان سکوت پیشه می کردند؟

شهروندان در انتظار بازخواست و مجازات کارون خواران و متجاوزان به کارون و حریم آن هستند؟
به هر روی با توجه به معارفه دکتر آغاجری به عنوان مدیرکل بازرسی استان خوزستان این انتظار می رود که باتوجه به اشراف ایشان به مسایل استان و مهم تر از آن بومی بودن وی ،نسبت به چنین مسایلی واکنشی قاطعانه و مدبرانه نشان دهد و برای احقاق حقوق شهروندان و محیط زیست و… همت گمارد تا به شائبه های موجود پایان دهد.

لینک خبر: http://khananews.com/33954/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

دستهویژه

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *